تبلیغات
هم نوا با من - علت اختلالات چند روز اخیر اینستاگرام

امروز:

علت اختلالات چند روز اخیر اینستاگرام

علت اختلالات چند روز اخیر اینستاگرام

 • علت اختلالات چند روز اخیر اینستاگرام

  آزمایش سامانه فیلترینگ هوشمند در چند روز اخیر بر روی برخی کاربران باعث بروز مشکلاتی در این برنامه شد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ حتما در روزهای اخیرا با وارد شدن به برنامه اینستاگرام خود با فیلتر بودن برخی صفحات روبرو شده اید، این در حالی است که کاربران دیگر با چنین مشکلی مواجه نبودند، اتفاقی که شاید انتظار آن را از اینستاگرام نداشتید.

  به تازگی با فعالیت هایی که در زمینه فیلترینگ هوشمند اینستاگرام در حال انجام بوده است، برخی کاربران با ابراز شکایت و نارضایتی از اشتباهات این برنامه اعلام کردند که برخی صفحات که در آن ها هیج مورد منافی عرف و دینی وجود نداشته شامل این فیلترینگ شده بود. 

  حتی صفحات برخی مسئولان کشور بسته شده است. در این حال و هوا برخی منابع آگاه اعلام کردند که مشکلات اخیر، در اثر بالا بودن ضریب خطا در تست یک اسکریپ تازه در سامانه فیلترینگ بمنظور بالا بردن دامنه دقت این برنامه بوجود آمده است، آزمایشی که از روز دوشنبه آغاز و به نظر می رسد تا پایان هفته ادامه داشته باشد. 

  همچنین اعلام شد که این آزمایش بر روی تعداد محدودی  از مشترکان صورت گرفته در نتیجه دامنه این فیلترینگ شامل حال همه کاربران نشده و تنها برخی کاربران با این مشکل مواجه شدند. مسئولان دولتی اعلام داشتند که این طرح تا کنون  99 درصد موفقیت به همراه داشته است ولی با این حال ما انتظار موفقیت بالاتری را از این طرح داریم.

   وی در خصوص اعلام آمار فیلتر شده اذهان داشت که در هر ثانیه 110 هزار عکس از طریق ورودی اینترنت کشور وارد شده و در  اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود که در این بین چیزی حدود 60 هزار عکس که شامل تقریبی نیمی از این تعداد است پردازش شده و شامل فیلترینگ می شود. در حال حاضر تنها بعد از گذشت 20 دقیقه از انتشار تصویر مستهجن، سامانه فیلترینگ تصویر مربوطه را حذف و از بین خواهد برد.


نوشته شده در : چهارشنبه 21 مهر 1395  توسط : zexy haay.    نظرات() .